Power BI | اموزش Power BI | پاور بی ای | یادگیری Power BI | گزارش نویسی

Power BI نرم افزاری جهت گزارش نویسی و تحلیل داده ها که در بازار کار صنایع در حال رشد و پیشروی می باشد و مهندسان صنایع برای به روز بودن در تخصص خود نیاز به یادگیری این نرم افزار دارند .

Power BI چیست؟

Power BI مجموعه ای از ابزارهای تجزیه و تحلیل کسب و کارها که شامل برنامه های کاربردی (Application)،سرویس های نرم افزاری (Software Services) و رابط ها (Connector) است و به کاربران این امکان را می دهد تا نگرش و تحلیل مناسبی درباره اطلاعات و ساختار سازمان داشته باشند. به بیان دیگر Power BI به شما این امکان را می دهد تا صدها و یا هزاران منبع اطلاعاتی مختلف را در دسترس خود داشته و به تجزیه و تحلیل آن بپردازید. افزون بر این، با این امکان شما قادر خواهید بود گزارش‌ های مختلف را با ظاهری دلنشین تهیه نموده و در سراسر سازمان منتشر کنید

.Power BI به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها آنچه در گذشته وحال اتفاق افتاده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند ، بلکه آنچه در آینده رخ می دهد را می توانند مورد ارزیابی قرار دهند . Power BI تحت تاثیر قابلیت های یادگیری ماشین قرار گرفته است، به این معنی که قادر است الگوها را در داده ها نشان دهند و از این الگوها برای پیش بینی های آگاهانه استفاده نمایند. این برآوردها به کاربران اجازه می دهد تا توانایی پیش بینی داشته و خود را برای پاسخگویی به تقاضای آینده و سایر شاخص های کلیدی آماده سازند.

چرا Power BI ؟

 Pwer BIبرای کسب و کارهایی که مایل به گزارشات و تحلیل های قویتر و بهتر نسبت به اکسل هستند  بسیار مفید است.

Power BI سطح بعدی در هوش تجاری است. Power BIبه کسب و کارها این توانایی را می دهد که داده ها و اطلاعات کل شرکت را جمع آوری کرده، بررسی و تجسم نمایند و به آنها این امکان را می دهدکه نگرش و بینش بیشتری نسبت به عملیات و عملکرد خودداشته باشند و به مدیران کسب و کارکمک می نماید تا تصمیم گیری آگاهانه تری بر اساس داده های واقعی داشته باشند .

برخی از مزایای کلیدی استفاده از Power BI :

شرکت ها می توانند مقادیر زیادی اطلاعات را وارد Power BI کنند که بسیاری از سیستم عامل های دیگر برای پردازش این اطلاعات بسیارتلاش می کنند.

اطلاعات را می توان با استفاده از قالب های قدرتمند تجسم نمود تا کسب و کارها بتواند داده های خود را بهتر درک نمایند

Power BI مبتنی بر ابر است (cloud-based )، به طوری که کاربران می توانند قابلیت های پیشرفته ترین اطلاعات و الگوریتم های قدرتمند را که به طور مرتب به روز می شوند، دریافت نمایند

قابلیت های شخصی سازی قدرتمند به کاربران اجازه می دهد داشبورد ها را ایجاد نمایند تا بتوانند به اطلاعاتی که به سرعت نیاز دارند دسترسی پیدا کنند

هشدارها را می توان در KPI تنظیم نمود تا کاربران و ارقام و اندازه گیری های مهم را به روز رسانی کرد

Power BI دارای یک رابط بصری است که باعث می شود کاربر پسند تر و آسان تر بتواند صفحات گسترده را مدیریت کند

این پلت فرم با دیگر ابزارهای مدیریت محبوب تجاری مانند SharePoint، Office 365 و Dynamics 365 و سایر محصولات غیرمستقیم مانند Spark، Hadoop، Google Analytics، SAP، Salesforce و MailChimp همکاری می کند.

Power BI با استفاده از امنیت داده ها یک نقطه اشتراک گسترده را برای کسب و کارهای مدرن ضمانت می نمایدکه داده ها ایمن هستند

چه کسانی از Power BI استفاده می نمایند؟

اگر چه محصولات هوش کسب و کار عمدتا متشکل از تحلیلگران کسب و کار و دانشمندان داده هستند، به لطف طبیعت کاربر پسند آن، Power BI می تواند توسط طیف وسیعی از افراد در یک کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد.

Power BI در درجه اول توسط متخصصان اطلاعات کسب و کار استفاده می شود که از آن برای ایجاد مدل های داده و گزارش هایی استفاده می نمایند که در سراسر سازمان آنها به اشتراک گذاشته می شود. با این حال، تمام کسب و کارها مقیاس یا نیاز به پشتیبانی از داده های تمام وقت را ندارند، بنابراین Power BI اغلب به عنوان یک ابزار خودپرداز توسط شاخه های مختلف کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد تا بررسی ها را انجام دهد

Power BI با هر داده ای که به آن تزریق شده است کار می کند، بنابراین می توانید تقریبا هر چیزی را گزارش دهید.

چه عناصری Power BI را تشکیل می دهند؟

محصول Power BI از تعدادی از برنامه ها ساخته شده است که هر کدام با ویژگی ها و کاربردهای خاص خود هستند. این برنامه هاشامل:

Power Query: یک ابزار اتصال داده است که به شما اجازه می دهد از چندین منبع داده ها را تبدیل، ترکیب و افزایش دهید .

Pivot Power : یک ابزار مدل سازی داده برای ایجاد مدل های داده

Power View   : یک ابزار تجسم داده ای است که نمودارهای تعاملی، نمودارها، نقشه ها و سایر تصاویر را ایجاد می کند

Power Map: یک ابزار تجسم دیگری برای ایجاد تصاویر 3Dهمه جانبه

Power Q&A: یک موتور پرسش و پاسخ است که به شما اجازه می دهد که سوالات خود را در مورد اطلاعات خود با زبان ساده بپرسید

نسخه های مختلف Power BI

Power BI Desktop –  :برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار می گیرد

Power BI Pro –  : مورد نیاز هر کاربر جهت دسترسی به ویژگی های پیشرفته و توانایی برای به اشتراک گذاشتن گزارش ها

Power BI Premium –  :  وسیله جهت مقیاس، برای کسب و کارهای بزرگ و شرکت های بزرگ طراحی شده است

 Power BI Mobile – : برنامه ای برای گوشی ها و تبلت ها

Power BI Embedded –  : یک نسخه سفید از Power BI که فروشنده های مستقل نرم افزار می توانند به جای ساخت ویژگی های تحلیلی خوداین برنامه را در برنامه های خود جاسازی کنند،

Power BI Report Server –  :یک نسخه پیش فرض از برنامه Power BI Desktop برای کسب و کارهایی که نیاز دارند اطلاعات و گزارش های خود را در سرورهای خود نگه دارند

چه نوع مشاغل در حال کار با Power BI است؟

در اینجا چندین نقش هیجان انگیز و سودآور در ارائه کار با Power BI وجود دارد.

معمار اطلاعات کسب و کار

معماران BI ، اداره پایگاه داده ها، انبارهای داده ها و دیگر زیرساخت های ذخیره سازی را ایجاد می نمایند و ساختارهای داده ای را برای کمک به سیستم عامل سازماندهی و استفاده از داده ها را موثرتر می نمایند. با مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های شرکت، BI معمار می تواند با استراتژی هایی برای کمک به آنها در تصمیم گیری های موثرتر و نتایج موفقیت آمیزتری را ارائه دهند.

تحلیلگران کسب و کار

نقش یک تحلیلگر کسب و کار، تا حدودی تکنیکی است، تا حدی مبتنی بر کسب و کار است. این موقعیت نیاز به درک نیازهای تجاری و مهارت های داده دارد تا بتواند بر اساس آن مدل داده ها را تجزیه و تحلیل کند. هدف یک تحلیلگر تجاری معمولا توسعه و ارائه راه حل های جدید کسب و کار هوشمند برای کمک به سازمان های بیشتر از داده های خود است. گزارش نوشتن اغلب بخش مهمی از نقش است.

مهندسان صنایع

این نرم افزار در زمینه گزارش دهی ،تحلیل داده ها، پیش بینی برای یک تصمیم گیری مهم در پروژها وغیره کمک شایانی به مهندسان صنایع نموده است.

پاور بی آی (power BI) مجموعه ای از خدمات مختلف نرم افزاری و اپلیکیشن هایی است که با هم کار میکنند تا داده های شما را تبدیل به اطلاعات منسجم، تعاملی و مصور کنند. 

با توجه مطالب فوق اموزش Power BI برای مهندسین صنایع و بازار کار مهندسی صنایع جزو واجبات می باشد. جهت شرکت در دوره اموزشی Power BI با مشاوران خانه مهندسی صنایع تماس بگیرید.

شماره تماس :

02188738902
02188761795
02188764867