جهت کسب اطلاع از دوره سرپرست آموزش منابع انسانی کلیک نمایید.

پیدا کردن افراد مناسب برای کار در کسب و کار شما می تواند دشوار باشد. فرآیند استخدام می تواند ماه ها طول بکشد و اشتباه گرفتن آن ممکن است پرهزینه باشد. یافتن یک تناسب خوب در هنگام استخدام استعداد یکی از مهمترین جنبه های منابع انسانی می باشد . اگر افراد زیادی را استخدام کنید یا اگر افرادی استخدام کنید که شرایط احراز مناسبی ندارند ، کسب و کار شما آسیب خواهد دید.

استخدام یکی از مهم ترین بخش های فرآیند منابع انسانی می باشد . نباید با جهت گیری اشتباه گرفته شود، ورود به سیستم به کل تجربه استخدام، استقبال، جهت دهی و جذب یک نیروی جدید و کمک به آنها برای انطباق با فرهنگ سازمان شما اشاره دارد.

حضور خوب، مشارکت کارکنان را به حداکثر می رساند و حفظ را افزایش می دهد. در مقابل، پذیرش ضعیف می‌تواند تأثیر منفی بسیار زیادی داشته باشد و کارمندان مستعد جدید را از حرف زدن دور کند.

فرهنگ کسب و کار مثبت دیگر یک امر خوب نیست. این امر باعث مشارکت کارکنان، رضایت شغلی و حفظ کارکنان می شود و موفقیت کسب و کار را تعریف می کند. سرمایه انسانی نقش کلیدی در توسعه، تقویت و تغییر فرهنگ یک سازمان ایفا می کند.

پرداخت، مدیریت عملکرد، آموزش و توسعه، استخدام و راه اندازی و تقویت ارزش های کسب و کار، همه عناصر ضروری فرهنگ کسب و کار تحت پوشش منابع انسانی هستند. درست کردن فرهنگ کار آسانی نیست.

مدیریت عملکرد، آموزش و توسعه بخش بزرگی از منابع انسانی است. تقریباً همه کارکنان دارای شکاف مهارتی هستند. مدیریت عملکرد به رفع این مسائل کمک می کند.

یک سیستم مدیریت عملکرد مؤثر، مدیران را قادر می‌سازد تا از کارکنانی که به آن نیاز دارند حمایت کنند و ستاره‌های بزرگ آینده را شناسایی کنند.

به طور گسترده ای شناخته شده است که توسعه کارکنان به مشارکت بهتر کارکنان، افزایش بهره وری، کاهش جابجایی کارکنان و فرهنگ مثبت تر کمک می کند.

آموزش جامع و توسعه شخصی به تقویت هرگونه حلقه ضعیف در شرکت (از جمله مدیران) کمک می کند. سرمایه گذاری روی کارمندان سازمان شما را تقویت می کند و به کسب و کار شما مزیت رقابتی می بخشد.

کسب و کارها برای عملکرد خوب نیاز به ارتباطات مؤثر دارند. و اغلب، نحوه برقراری ارتباط در یک سازمان توسط منابع انسانی تعریف می شود.

ارتباطات خوب سوء تفاهم ها را کاهش می دهد، مشارکت کارکنان را افزایش می دهد، اساس روابط بهتر با مشتری را تشکیل می دهد، نوآوری و خلاقیت را تشویق می کند و به ایجاد یک فرهنگ مثبت کمک می کند.

تقویم کارگاه های آموزشی تخصصی خانه مهندسی صنایع
منابع انسانی
  • شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی در زمينه منابع انسانی می توانيد با كارشناسان خانه مهندسی صنايع تماس حاصل فرماييد.

  • شماره تماس : ۰۲۱-۸۸۷۶۴۸۶۷-۸۸۷۶۱۷۹۵

  • همپنين می توانيد نظرات خود را در همين صفحه با ما به اشتراک بگذاريد .خانه مهندسی صنایع همواره در نظر دارد تا بتواند نیاز های تخصصی بازار کار را برای کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان مهندسی صنایع برطرف نماید و شما به عنوان بهترین راهنمای ما خواهید بود .

    .